Проект «Радіо Марафон Розмаїття», присвячений недискримінації такої уразливої групи у сучасному українському суспільстві, як внутрішньо переміщені особи, громадська організація «Прес-клуб реформ» впроваджувала у 2017-2018 роках спільно із партнерами у Кіровоградській, Житомирській та Херсонській областях.

Проект реалізовувався за підтримки Чорноморського Фонду Регіонального Співробітництва (Black Sea Trust for Regional Cooperation) на кошти German Marshall Fund та Charles Stewart Mott Foundation, та мав на меті підняти національні та місцеві дискурси щодо запобігання конфліктам між вимушеними біженцями та приймаючою громадою.

- Проект «Радіо Марафон Розмаїття» покращив рівень обізнаності українців про різноманіття населення нашої держави і сприяв запобіганню випадків ненависті та маргіналізації внутрішньо переміщених осіб, - говорить керівниця проекту Вікторія Талашкевич.

Україна є державою із розмаїтим культурним, етнічним, релігійним та мовним підґрунтям. Наше суспільство – багатонаціональне, і існує чимало сильних субрегіональних ідентичностей зі своє історією та культурним походженням. Громадськість не може це ігнорувати, бо результатом є негативний вплив на процеси інтеграції населення, посилення етнічних, культурних та регіональних забобонів, а також знищення довіри поміж різними групами суспільства.

Анексія Криму та війна у східних областях України призвели до внутрішньої міграції населення. У результаті виникає поділ між «нами» та «тими, що звідти», або навпаки між «нами» та «тими, хто тут живе». Переселенці зі Сходу країни сприймаються як «ті, що із сепаратистських регіонів». Тим часом самі вимушено переміщені особи почуваються жертвами і заручниками ситуації, адже населення у містах, куди вони переїхали, не готове ані економічно, ані психологічно адекватно реагувати на збільшення числа вимушених переселенців.

- Відсутність взаємної зацікавленості та байдужість однієї групи до проблем іншої, а також відсутність міжкультурного та міжрегіонального спілкування призводять до ізоляції кожної групи та сприйняття інших як суперників, - підкреслює Вікторія Талашкевич.

На її думку поширення стереотипів та зростання нетерпимості до «інакшості» в Україні є ключовими чинниками нових і нових конфліктів. А недостатність спільних платформ для обговорення гострих питань між представниками різних соціальних та етно-релігійних груп провокує багато припущень, інтерпретацій та невизначеності серед людей.

- Ми вважаємо, що досвід та компетенції команди проекту став нашою основною силою. Діяльність кожної партнерської організації вже довгий час спрямована на покращення культури діалогу та налагодження мирної співпраці на різних рівнях українського суспільства. Тому ми залучили основні групи меншин до взаємодії, спілкування та діалогу на різних рівнях задля створення безпечного місця для висловлення думки, що призвело до зменшення напруженості та поляризації у суспільстві, - підкреслює керівниця проекту Вікторія Талашкевич.

Проект передбачав співпрацю із кількома партнерськими організаціями. Це угорська громадська організація «Egyesek Youth Association», тренери якої у серпні провели у Кропивницькому Міжрегіональну Школу для лідерів із числа внутрішньо переміщених осіб, а також «Громадське Радіо», експерти якого випустили в ефір серію із десяти радіо-програм за участі лідерів національних меншин, представлених в Україні.

В трьох цільових областях – Житомирській, Кіровоградській та Херсонській, - партнерами виступили Асоціація професійних журналістів та рекламістів Житомирщини, громадська організація «Турбота» та Фонд «Успішна Жінка», відповідно.

Дякуємо за створення лого Ігорю Соломасі (м. Кропивницький):

ЗАХОДИ У РАМКАХ ПРОЕКТУ - ACTIVITIES DURING PROJECT:

1) Міжрегіональна Школа для активістів із Херсонської, Житомирської та Кіровоградської областей - 24-27 серпня, м. Кропивницький - ЗДІЙСНЕНО!

2) Підготовка та видання Брошури для активістів - ЗДІЙСНЕНО!

3) Проведення десяти радіо програм "П'ята графа" у партнерстві з Громадським радіо із експертами-представниками етнічних груп - ЗДІЙСНЕНО!

4) Проведення вікторини для слухачів радіо програм і публікація тестів онлайн:
- Вікторина №1

- Вікторина №2

- Вікторина №3

- Вікторина №4

- Вікторина №5

Вікторина №6

- Вікторина №7

- Вікторина №8

- Вікторина №9

- Вікторина №10

5) Проведення адвокаційних кампаній силами активістів із Херсонської, Житомирської та Кіровоградської - НОВИНИ НА СТОРІНЦІ ДОПОМОГА ВПО

6) Підготовка та видання Брошури за результатами проекту - ЗДІЙСНЕНО

7) Фінальна прес-конференція - ВІДЕО ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ

ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ \ PROJECT PARTNERS

WebsiteLogo

Херсонський обласний центр "Успішна Жінка"

Logo17

Житомирський прес-клуб

turbota_logo

Громадська організація "Турбота"

Що пишуть про Радіо Марафон Розмаїття медіа \ MEDIA COVERAGE

 1. Публікація на сайті "Тусовка" про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 2. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 3. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "Online.Ua" - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 4. Анонс про проведення Міжрегіональної Школи для тренерів на сайті "Тусовка" - «Міжрегіональна Школа «Цінуймо Різноманітність!»

 5. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "Громадський Простір" - «Радіо Марафон Розмаїття» стартує в Україні

 6. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "ГУРТ" - «Радіо Марафон Розмаїття» стартує в Україні

 7. Публікація на сайті Житомирського пре-склубу про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 8. Публікація на сайті ХОЦ "Успішна Жінка" про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття"

 9. Публікація на сайті громадської організації "Турбота" про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 10. Анонс про проведення Міжрегіональної Школи для тренерів на інформаційному порталі "Громадський Простір" - «Міжрегіональна Школа «Цінуймо Різноманітність!»   

 11. Репортаж про Міжрегіональну школу на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - " Цінуймо Різноманітність: Міжрегіональна Школа пройшла у Кропивницькому"   
    
 12. Випуск телевізійної програми "КІТ: Кіровоградське Інтернет-телебачення" на обласному телебаченні - від 28.08.2017 Міжрегіональна Школа
         
 13. Репортаж про Міжрегіональну школу на інформаційному порталі "Тусовка" - "Цінуймо Різноманітність: Міжрегіональна Школа пройшла у Кропивницькому"
            
 14. Публікація на сайті ХОЦ "Успішна Жінка" про Міжрегіональну школу - "Міжрегіональна Школа у Кропивницькому"

 15. Публікація на сайті Житомирського прес-клубу про участь представників Житомирської області у Міжрегіональній школі у Кропивницькому - Житомиряни взяли участь у Міжрегіональній Школі «Цінуймо Різноманітність!»

 16. Анонс радіо програми на сайті Громадського радіо - «П’ята графа»: нова програма на «Громадське радіо»

 17. Анонс радіо програми на інформаційному порталі "Громадський простір" - «П’ята графа»: нова програма на «Громадське радіо»

 18. Публікація на сайті "Тусовка" про першу радіопрограму на Громадському радіо  - "Зола Кондур: «Ромська культура має багатий фольклор, але не має писемності»

 19. Публікація на сайті Громадського радіо - Зола Кондур: «Ромська культура має багатий фольклор, але не має писемності»

 20. Публікація на сайті Житомирського прес-клубу - Зола Кондур: «Ромська культура має багатий фольклор, але не має писемності»

 21. Публікація про вікторину - на офіційному сайті Громадського радіо - Отримуй подарунки за знання: телефонуй у студію Громадського радіо

 22. Публікація на сайті "Тусовка" про семінар у Кропивницькому - Семінар «Цінуймо Різноманітність!»

 23. Новина про семінар у Кропивницькому на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Семінар «Цінуймо Різноманітність!»

 24. Публікація на сайті Громадського радіо - Геноцид — це болюче і наднаціональне питання, — представники спільноти вірмен в Україні

 25. Публікація на сайті "Тусовка" про другу радіопрограму на Громадському радіо  - Геноцид — це болюче і наднаціональне питання, — представники спільноти вірмен в Україні

 26. Інтерв'ю про другу радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Геноцид — це болюче і наднаціональне питання, — представники спільноти вірмен в Україні

 27. Публікація про другу радіо-програму на сайті ХОЦ "Успішна Жінка" - Геноцид — це болюче і наднаціональне питання, — представники спільноти вірмен в Україні

 28. Публікація про другу радіо-програму на сайті Житомирського прес-клубу - Геноцид — це болюче і наднаціональне питання, — представники спільноти вірмен в Україні

 29. Публікація про третю програму на сайті Громадського радіо - Двадцятитисячна громада корейців в Україні: історія, мова, кухня

 30. Публікація на сайті "Тусовка" про третю радіопрограму - Двадцятитисячна громада корейців в Україні: історія, мова, кухня

 31. Стаття про третю радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Двадцятитисячна громада корейців в Україні: історія, мова, кухня

 32. Публікація про третю радіо-програму на сайті Житомирського прес-клубу - Двадцятитисячна громада корейців в Україні: історія, мова, кухня

 33. Публікація на сайті "Тусовка" про четверту радіопрограму - Кожна нація має право на своїх героїв, - український поляк про Степана Бандеру

 34. Публікація про третю програму на сайті Громадського радіо - Кожна нація має право на своїх героїв, - український поляк про Степана Бандеру

  35. Стаття про четверту радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Кожна нація має право на своїх героїв, - український поляк про Степана Бандеру


  36. Новина про тренінг у Херсоні - на сайті  "Кіровоград-24" - Кропивничани вчили херсончан візуалізаціям

  37. Новина про тренінг у Херсоні - на сайті  "Тусовка" - Кропивничани вчили херсончан візуалізаціям

Міжрегіональна стартова Школа у Кропивницькому

Міжрегіональна Школа у Кропивницькому: Початок

hromadske-radio

Громадське Радіо

egyesek-logo

Egyesek Youth Association (Молодіжна Асоціація Едьешек)

Медіа - про проект "Радіо Марафон Розмаїття" \ MEDIA COVERAGE

38. Публікація про четверту радіо-програму на сайті Житомирського прес-клубу - Кожна нація має право на своїх героїв, — український поляк про Степана Бандеру

39. Стаття про п'яту радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Етнічні німці з України часто виїжджають до Німеччини через матеріальні питання

40. Стаття про п'яту радіо-програму на офіційному сайті Громадського радіо - Етнічні німці з України часто виїжджають до Німеччини через матеріальні питання

41. Стаття про п'яту радіо-програму на інформаційному порталі "Тусовка" - Етнічні німці з України часто виїжджають до Німеччини через матеріальні питання

42. Стаття про п'яту радіо-програму на офіційному сайті Житомирського прес-клубу - Етнічні німці з України часто виїжджають до Німеччини через матеріальні питання

43. Стаття про шосту радіо-програму на офіційному сайті Громадського радіо - Разом із кримськими татарами у 1944-му було переселено 13 тисяч болгар

44. Стаття про шосту радіо-програму на інформаційному порталі "Тусовка" - Разом із кримськими татарами у 1944-му було переселено 13 тисяч болгар

45. Стаття про шосту радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Разом із кримськими татарами у 1944-му було переселено 13 тисяч болгар

46. Стаття про шосту радіо-програму на офіційному сайті Житомирського прес-клубу - Разом із кримськими татарами у 1944-му було переселено 13 тисяч болгар

47. Стаття про шосту радіо-програму на офіційному сайті ХОЦ "Успішна жінка" - Разом із кримськими татарами у 1944-му було переселено 13 тисяч болгар

48. Стаття про сьому радіо-програму на офіційному сайті Громадського радіо - Тяжкі часи ми переживаємо разом з українським народом, ми себе не відділяємо — голова грецької спілки Києва

49. Стаття про сьому радіо-програму на інформаційному порталі "Тусовка" - Микола Корецький: "Тяжкі часи ми переживаємо разом з українським народом"

50. Стаття про сьому радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Тяжкі часи ми переживаємо разом з українським народом, ми себе не відділяємо – голова грецької спілки Києва

51. Стаття про сьому радіо-програму на офіційному сайті Житомирського прес-клубу - Тяжкі часи ми переживаємо разом з українським народом, ми себе не відділяємо – голова грецької спілки Києва

52. Стаття про сьому радіо-програму на офіційному сайті Херсонського центру "Успішна жінка" - РАЗОМ ІЗ КРИМСЬКИМИ ТАТАРАМИ У 1944-МУ БУЛО ПЕРЕСЕЛЕНО 13 ТИСЯЧ ГРЕКІВ

53. Стаття про восьму радіо-програму на офіційному сайті Громадського радіо - З 10 тисяч албанців України свою мову знає лише половина — голова товариства «Ріліндія»

54. Стаття про восьму радіо-програму на інформаційному порталі "Тусовка" - З десяти тисяч албанців України свою мову знає лише половина — голова товариства «Ріліндія»

55. Стаття про восьму радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - З десяти тисяч албанців України свою мову знає лише половина

56. Репортаж про регіональний семінар за проектом у Житомирі - на сайті "Тусовка" - Семінар «Цінуймо Різноманітність!» пройшов у Житомирі

57. Стаття про восьму радіо-програму на офіційному сайті Житомирського прес-клубу - З десяти тисяч албанців України свою мову знає лише половина

58. Стаття про дев'яту радіо-програму на офіційному сайті Громадського радіо - Білорусь як держава не є другом України через залежність від РФ — Сарочик

59. Стаття про дев'яту радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Галіна Сарочик: «Білорусь як держава не є другом України через залежність від РФ»

60. Стаття про дев'яту радіо-програму на інформаційному порталі "Тусовка" - Галіна Сарочик: «Білорусь як держава не є другом України через залежність від РФ»

61. Стаття про десяту радіо-програму на офіційному сайті Громадського радіо - У тюрмі питали «за що ви не любите Росію», а я відповідав, що у нас хороша історична пам’ять — Чийгоз

62. Стаття про десяту радіо-програму на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - Ахтем Чийгоз: «У тюрмі питали «за що ви не любите Росію», а я відповідав, що у нас хороша історична пам’ять»

63. Стаття про десяту радіо-програму на інформаційному порталі "Тусовка" - Ахтем Чийгоз: «У тюрмі питали «за що ви не любите Росію», а я відповідав, що у нас хороша історична пам’ять»

64. Публікація на сайті "Контрати" за результатами участі Ахтема Чийгоза в ефірі програми "П'ята графа" - Крым вернем тогда, когда украинцы будут готовы отдавать за него жизнь

65. Стаття про дев'яту радіо-програму на офіційному сайті Житомирського прес-клубу - Галіна Сарочик: «Білорусь як держава не є другом України через залежність від РФ»

66. Публікація на сайті "Діалог" за результатами участі Галіни Сарочик в ефірі програми "П'ята графа" - "Государство Беларусь не является другом Украины, ведь белорусское правительство зависит от России"

67. Анонс фінальної прес-конференції по проекту у Києві - Прес-конференція за проектом "Радіо Марафон Розмаїття"

68. Стаття про десяту радіо-програму на офіційному сайті Житомирського прес-клубу - Ахтем Чийгоз: «У тюрмі питали «за що ви не любите Росію», а я відповідав, що у нас хороша історична пам’ять»

69. Анонс фінальної прес-конференції по проекту у Києві на сайті агенції "Українські Новини" - Прес-конференція: "Етнічне розмаїття об’єднує Україну"

70. Анонс фінальної прес-конференції по проекту у Києві на сайті обласного центру "Успішна Жінка" у м. Херсон - Етнічне розмаїття об’єднує Україну

71. Публікація про перебіг фінальної прес-конференції по проекту у Києві - на сайті інформаційної агенції "Українські Новини" - Прес-конференція: "Етнічне розмаїття об’єднує Україну"

72. Відео фінальної прес-конференції по проекту у Києві - на сайті інформаційної агенції "Українські Новини" - посилання на відео

73. Публікація про перебіг фінальної прес-конференції по проекту у Києві - на інформаційної сайті "Тусовка" - Етнічне розмаїття об’єднує Україну!

74. Публікація про перебіг фінальної прес-конференції по проекту у Києві - на інформаційної сайті "Кіровоград-24" - Етнічне розмаїття об’єднує Україну!

75. Публікація про перебіг фінальної прес-конференції по проекту у Києві - на сайті інформаційної агенції "Українські Новини" - По итогам "Радио Марафон Разнообразие" выпущена книга с интервью представителей национальных групп

76. Публікація про перебіг фінальної прес-конференції по проекту у Києві - на офіційному сайті Житомирського прес-клубу - Етнічне різноманіття об’єднує Україну

77. Публікація про перебіг фінальної прес-конференції по проекту у Києві - на сайті інформаційної агенції "Українські Новини" - За підсумками "Радіо Марафон Різноманітність" випущено книгу з інтерв'ю представників національних груп

78. Розповідь про книгу "П'ята графа" - у програмі "суСпільна платформа" на обласному телебаченні - дивитися тут

Фінальна прес-конференція за проектом