Post Featured Image

«Школа Толерантності» на світлих водах

Невеликі міста у Центральній Україні часто обділені увагою великих громадських проектів, ініціатив та кампаній. З огляду на це саме місто Світловодськ (місто на світлих водах), що на Кіровоградщині, було вибране локацією для проведення «Школи Толерантності», організаторами якої спільно виступили Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» та громадська організація «Прес-клуб реформ» за підтримки німецького фонду «Пам'ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).До участі у навчанні подали заявки майже сорок осіб із різних міст України, тож був понад дві людини на місце. В результаті Оргкомітет запросив до участі у Школі вісімнадцять журналістів електронних та друкованих ЗМІ, громадських діячів та активістів, а блогерів і блогерок із Кропивницького, Києва, Черкас, Кременчука, Полтави, Харкова та, звісно, Світловодська.

Сама Школа мала на меті розвіяти міфи, пов’язані із темами сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, акцентувати на важливості коректного висвітлення цих тем у медіа, обговорити проблематику мови ворожнечі, а також надати інформацію про стадії прийняття людиною своєї сексуальності та методиками підготовки до інтерв’юю


Також під час тренінгу присутні дізналися базову інформацію стосовно ЛГБТІ-людей, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, наукового погляду на гомо- , бі- , та інтерсексність, тощо. Теоретична частина тренінгу збалансовано доповнювалася виконанням різноманітних практичних завдань під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок, а також переглядом цікавих тематичних фільмів.

Ось як відгукується про «Школу Толерантності» її учасниця Світлана: «Минуло вже два дні, від закінчення Школи толерантності з питань соціальної орієнтації та гендерної ідентичності, а я ще досі під враженням: від тієї маси інформації яку отримала, та від душевного тепла і царства єдності, яке створили тренери цього заходу. Хочеться знову і знову дякувати людям, що вміють створювати такі добрі простори та всім учасникам. До цього тренінгу, я знала що є люди, ідентичність яких відрізняється від моєї та більшості, але особливої уваги на життя та соціалізацію цих людей не звертала, користуючись в більшості випадків думкою мас стосовно їхніх проблем. На сьогодні, розумію що в багатьох випадках думка сформована масмедіа, часто є хибною - більшість людей, як і я свого часу, не розуміючи глибини питання користуються навіюванням з боку масмедіа не заглиблюючись в деталі та особистості... Як висновок цього посту, та всього мого навчання беру для себе: «Перш ніж кидати каміння, в бік будь-кого іншого, хто від мене відрізняється, треба думати про те, що він чи вона - теж людина, зі своїм внутрішнім світом, сприйманням, особливостями, бажаннями та мріями. Памятати, що кожне слово має особливу вагу для людини, яка відчуває себе "не такою" як інші, і бути толерантними відносно всіх, хто вміє і не вміє захищатися. Розібратися з поняттями, це не так важко як здається, і не кидати конфліктні слова які не стосуються людини чи її орієнтації, коли сама не дуже розумію їх, виражаючи своє негативне ставлення до інших. Пропоную всім небайдужим, скористатися моїми висновками та вдосконалювати себе в умінні толерантно ставитися до будь-кого іншого, не порушуючи права та свободу.».


По завершенні тренінгу усі учасники та учасниці отримали сертифікати про участь у «Школі Толерантності».

4 comments (Add your own)

1. wrote:
It's an awesome article designed for all the internet users; they will obtain benefit from it I am sure.

May 13, 2019 @ 21:29

2. wrote:
It's going to be ending of mine day, but before end I am reading this wonderful post to increase my knowledge.

July 17, 2019 @ 21:29

3. wrote:
Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this write-up and also the rest of the website is very good.

September 25, 2019 @ 21:29

4. wrote:
Good way of explaining, and fastidious piece of writing to obtain facts about my
presentation topic, which i am going to present in institution of higher education.

October 9, 2019 @ 21:29

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.